Hakkımızda

Ticari bir marka olan AKOS  adını, Arslan Kozmetik Sanayi kelimelerinin başlarında bulunan harflerden almaktadır. Marka’nın tescili 1988 yılında yapılmıştır.

1994 yılında Türkiye’de ilk yerli ürün AKOS markası ile saç renk açıcısı üretilmiş ve onu takip eden zaman içerisinde aynımarka ile ürün yelpazesi genişletilmiştir.

Kaliteden ödün verilemez ” ilkesinden hareket eden firmamız üretmiş olduğu jöleler, permanantlar, şampuanlar, saç kremleri, saç spreyleri, krem peroksitler, asetonlar ve diğer Kozmetik ürünleri, emsalleri arasında üstün kalite farklılığı gösterdiğinden müşterilerimiz tarafından tercih sebebi olmuştur. 1998 yılında yine bir yeniliğe imza atan firmamız, ilk yerli krem saç boyası üretimi gerçekleştirmiş ve 2008 tarihinde Kozmetoloji Eğitimcileri Derneği tarafından düzenlenen değerlendirmede saç boyası kategorisinde yılın en kaliteli Saç Boyası seçilerek Kozmetoloji Başarı Ödülü'nü kazanmıştır. Günümüzde de geliştirerek en üst kalite seviyesine ulaşmıştır. Bu düşünce ve ilkeler doğrultusunda hizmetlerimiz devam etmektedir.

“ AKOS ÜLKEMİZİN YERLİ MARKASI VE YERLİ ÜRETİMİDİR.